GrandpaGang

2021-04-01

Wspólnie z GranpaGang, od 2019 roku, zachęcamy innych do tworzenia międzypokoleniowych relacji i wspólnego ruchu. Historia Marka - wnuka i Wieśka - dziadka, pokazuje, że sport można uprawiać, w każdym wieku i pomimo wielu trudności. Kiedy trzy lata temu usłyszeliśmy o pomyśle wnuka, który chciał przebiec ze swoim niepełnosprawnym dziadkiem maraton, byliśmy zaskoczeni. Takie historie nie zdarzają się na co dzień.

Bez zastanowienia, podjęliśmy decyzję o współpracy. W październiku 2019 roku udało im się przebiec wspólnie maraton. Byliśmy bardzo dumni, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę, do ich sukcesu. Niestety dziadek Wiesław zmarł w 2020 r., a Marek kontynuował wspólne bieganie, tym razem, wraz z babcią.

W tym samym roku, wnuk z babcią oraz całą ekipą GrandpaGang przebiegli ultramaraton, oraz wystartowali w mistrzostwach świata w półmaratonie. Przez cały ten okres mieliśmy ogromną przyjemność, by dbać o naszych zawodników oraz dostarczać im odpowiedniej suplementacji podczas przygotowań, jak i samych zawodów. Niestety babcia Halinka wybrała się w pozaziemski maraton, w marcu tego roku.

Chcieliśmy Was zaprosić do wspólnego Biegu Ku Pamięci Dziadka Wiesia & Babci Halinki, który odbędzie się 17-19 kwietnia, zarówno w wirtualnie, jak i stacjonarnie. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie GrandpaGang.

Zapraszamy Was, do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem GranpaGang.