FA Wspiera

FA pomaga pokonać własne bariery - Nie do przecenienia w życiu każdego człowieka jest rola aktywności fizycznej – pozwala zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne, podnosi samoocenę, dzięki niej można wyznaczać i osiągać kolejne cele, pomaga na radzenie sobie ze stresem i rywalizacją. Sport jednakowo ważny jest dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Niestety, mimo takich samych potrzeb – sportowcy niepełnosprawni nie otrzymują takiego wsparcia i promocji, jak pełnosprawni. Zawody niepełnosprawnych notują mniejsze zainteresowanie potencjalnych sponsorów, mimo dużych sukcesów (w tym licznych medali olimpijskich) zawodników w nich startujących. Firma Fitness Authority® od początku istnienia czynnie wspiera sport i różnorodne wydarzenia sportowe. Niejednokrotnie jest sponsorem zawodów, oferując nagrody i pakiety startowe. Naszą ideą jest promocja sportu, będącego sposobem na rehabilitację, pokonanie własnych słabości i podniesienie poczucia własnej wartości oraz zawodników, którzy – niezależnie od własnych barier – niejednokrotnie rywalizują ramię w ramię z pełnosprawnymi.

 

Patryk Borzestowski

Patryk Borzestowski, trójboista ze Stężycy jest ambasadorem marki FA, którego osiągnięcia napawają podziwem. W 2016 roku zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku w martwym ciągu. Brak wzroku nie przeszkadza mu w osiąganiu kolejnych sukcesów – w 2020 roku zdobył dwa brązowe medale na I Otwartym Pucharze Szczecinka w Wyciskaniu Klasycznym & Martwym Ciągu oraz mistrzostwo Polski w martwym ciągu. Patryk – mimo niepełnosprawności – rywalizuje i wygrywa z pełnosprawnymi zawodnikami. Na codzień firma Fitness Authority® dba o jego suplementację oraz wspiera za pomocą ubrań marki FA Sportswear.
 

Mariusz Kupczak

Mariusz Kupczak urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, a dziś jest dwukrotnym mistrzem świata w kulturystyce na wózku. Wzorem do naśladowania stał się dla niego ojciec, a treningi – sposobem na poradzenie sobie z drwinami rówieśników. Dla niego priorytetem nie są jednak medale, ale podnoszenie sobie poprzeczki i dążenie do stawania się coraz lepszym. Fitness Authority® wspiera te cele, zapewniając odpowiednią suplementację i ubrania na treningi.
 

GrandpaGang

Sport łączy również pokolenia. Dowodem na to jest Grandpagang – sportowa rodzina wnuka, dziadka Wieśka i babci Halinki. Wnuk wpadł na pomysł, że przebiegnie maraton z niepełnosprawnym dziadkiem. Finalnie zdobyli wspólnie 1 maraton – w październiku 2019 roku – i 3 półmaratony. Niestety dziadek Wiesław zmarł w 2020 roku. Wnuk postanowił kontynuować inicjatywę – tym razem z babcią. Zaowocowało to przebiegnięciem ultramaratonu (50 km) i startem w mistrzostwach świata w półmaratonie. Niestety również i babcia Halina zmarła w marcu 2021 roku. Nie powstrzymało to jednak inicjatywy integracji międzypokoleniowej poprzez ruch, czego dowodem był Bieg Ku Pamięci Dziadka Wiesia & Babci Halinki. Od 2019 roku Fitness Authority® wspiera inicjatywę Grandpagang, reprezentującą bliską firmie ideę realizacji sportowych celów bez względu na ograniczenia.